Книжкові виставки

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК – 2024

З 1 по 31 жовтня 2024 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки у вихованні учня-читача, патріота України, популяризації книгочитання, цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

Шкільна бібліотека Чернянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів також долучилася до проведення місячника. Цей місячник – чудова нагода для школярів відкрити для себе магію читання та зрозуміти, що бібліотека може стати їхнім надійним другом у захоплюючій подорожі світом знань. Багато заходів уже проведено та чимало ще попереду, щоб читати разом і розширювати горизонти знань.  Працюємо для того, щоб почати велику дружбу з книгою та відкрити шлях до захопливого світу читання.

Разом ми - читаюча шкільна родина!!!

 

ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

Щорічно 23 травня у нашій країні відзначається День героїв України.

Сьогодні українці вшановують пам'ять усіх людей, які боролися за свободу та незалежність України за час її існування. Це дуже значуща та актуальна для нас дата під час нової війни з росією. А також сумна, адже сьогодні також вшановують пам'ять полеглих за Батьківщину героїв.

Міжнародний день дитячої книги - 2024

 

2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги.

Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.

А ще – книга прочитана в дитинстві запам’ятовується на все життя!

 

 

 

 

«Національний тиждень читання. Тиждень поезії - 2024»

 

У Чернянському ЗЗСО І-ІІІ ступенів була проведена Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня).

Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому» – із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші домівки й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто повернення додому чекає.

 

210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

9 березня 2024 року Україна відзначатиме 210 річницю від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка - Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно до Дня народження Кобзаря у шкільній бібліотеці Чернянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, проводяться тематичні уроки й заходи, присвячені життю й творчості поета. Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.

 

 

Голодомор 1932-1933

Найтрагічніші дні Голодомору розгорталися протягом 1932–33 років, однак цьому передувала тривала підготовка керівництва СРСР до знищення українців. Партійне керівництво поступово ухвалювало сотні фатальних рішень і постанов, а закінчилось все смертю мільйонів людей, тяжкими психологічними травмами та придушенням опору.

Тому історики і до сьогодні мають різні погляди на тривалість Голодомору: акцентують на початку колективізації, ведуть відлік від славнозвісного "закону про 5 колосків" чи концентруються на відрізку масової смертності. Хтось взагалі наголошує, що вимирання з голоду є лише складовою геноциду кінця 20-х–початку 30-х років. Плюралізм поглядів не змінює факту — смерті мільйонів українців в 1932–33 роках.

Голодомор визнаний геноцидом українського народу в Україні, а також ще у понад 30 країнах світу.

До вшанування 90-х роковин геноциду у шкільній бібліотеці підготовлено виставку.

МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 2023

З 01 по 31 жовтня 2023 року в Чернянському ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Метою заходу є втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму особистості.

Відомо, що віра займає важливе місце у житті людини. Завдяки вірі людина залишається оптимістом у найскладніші моменти життя, сподівається на краще майбутнє, коли на нього немає шансів. Ми свято віримо, що у цій запеклій боротьбі, яка зараз відбувається через повномасштабну війну, Україна переможе!

Ми свято віримо, що у нашій країні запанують мир, злагода, добробут!

 

 

 

 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

У День української писемності та мови за традицією:

  • покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

 

 

 

День захисників і захисниць України перенесли на 1 жовтня з 14 жовтня, оскільки він пов'язаний з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.

Ми впевнені, що завдяки Героям і Героїням, нас точно чекає Перемога.                                      З Днем захисника і захисниці України та Покрови Пресвятої Богородиці!

 

 


21 вересня День Миру

Вітаємо сьогодні кожного з Вас з Міжнародним днем миру! Нехай з цього дня життя налагоджується, добро та щастя оселяться у Ваших домівках, рідні та близькі не будуть знати, що таке біль. Нехай добробут і процвітання завжди будуть з Вами!

Бажаємо миру, спокою і благополуччя Незалежній, рідній Україні!

Ми, як ніхто, знаємо ціну миру і ніколи її не забудемо. Нехай благодать і Перемога скоріше запанують в усіх домівках.